-بارِئُ الْمَسْمُوكاتِ وَداحِى الْمَدْحُوّاتِ وَجَبّارُالْأَرَضينَ وَالسّماواتِ، قُدُّوسٌ سُبُّوحٌ، رَبُّ الْمَلائكَةِ وَالرُّوحِ، مُتَفَضِّلٌ عَلى جَميعِ مَنْ بَرَأَهُ، مُتَطَوِّلٌ عَلى جَميعِ مَنْ أَنْشَأَهُ يَلْحَظُ كُلَّ عَيْنٍ وَالْعُيُونُ لاتَراهُ. كَريمٌ حَليمٌ ذُوأَناتٍ، قَدْ وَسِعَ كُلَّ شَىْ‏ءٍ رَحْمَتُهُ وَ مَنَّ عَلَيْهِمْ بِنِعْمَتِهِ.

-اوست آفريننده آسمان‏ها و گستراننده زمين‏ها و حكمران آن‏ها. دور و منزه از خصايص آفريده‏هاست و در منزه‏بودن خود نيز از تقديس همگان برتر است. هموست پروردگار فرشتگان و روح؛ افزونى‏بخش آفريده‏ها و نعمت ده ايجاد شده‏هاست. به يك نيم نگاه ديده‏ها را ببيند و ديده‏ها هرگز او را نبينند. كريم و بردبار و شكيباست. رحمت‏اش جهان‏شمول است و عطايش منّت‏گذار.

حضرت آیت الله وحید خراسانی: باید جلو تبلیغات وهابیت و بهائیت گرفته شود . . .

حضرت آیت الله العظمی ” وحید خراسانی” از مراجع معظم تقلید در قم در دیدار سردار “مجتبایی” فرمانده انتظامی استان قم با وی گفت: مقام پلیس ، فوق تصور است ، اجر کسانی که که در راه حفظ دین سینه شان را سپر می کنند ، عظیم است .

به گزارش شفقنا : حضرت آیت الله العظمی ” وحید خراسانی” از مراجع معظم تقلید اظهار داشت : کار شما شناختش در نهایت دشواری است و اجرایش به مراتب دشوارتر ، وقتی گفته می شود امنیت ، بعضی ها تصور می کنند امنیت تنها در زندگی روزمره است ،در حالی که فرد و اجتماع احتیاج به امنیت دارد ، امنیت به تمام معنای کلمه ، و تامین آن به عهده پلیس است .

معظم له بیان کرد : اینکه گفتیم امنیت به تمام معنای کلمه ، یعنی امنیت از لحاظ اعتقادی و دینی ، جانی ، عرضی و مالی ، در درجه اول امنیتی که باید در مملکت برقرار شود امنیت دینی است اگر خدشه پیدا کند ، همه چیز به هم می خورد .

این مرجع معظم تقلید با بیان اینکه امروز کشور از ناحیه وهابیت ، تبلیغات مسیحیت ، بهائیت ، مجوس و زردشتی در خطر است ادامه داد: باید دزدان دین ربا و دزدان عقاید شناخته شوند و جلوی آن ها گرفته شود ، به مجرد اینکه فضای آلوده محقق شود ، خواه و ناخواه میکروب رخنه کرده و زادو ولد می کند ، آن وقت معالجه اش بی نهایت مشکل می شود .

وی ادامه داد : جوان ها باید از لحاظ اعتقادی ، بنیه دینی و روحی تقویت شوند و بدانند مسیحیت چه اباطیلی دارد ، این عهد عتیق و جدیدی که سند اعتبار این ها است ، قابل عمل نیست و از نظر عقلی مردود است.

معظم له افزود: مسیحیت اساسش حضرت عیسی است ، تمام نصارای عالم عاجزند که نسب حضرت عیسی را معرفی کنند ، در خود اناجیل هم در نسب عیسی ،سراپا اختلاف است ، آن وقت خداشناسی این ها چگونه است؟

حضرت آیت الله العظمی ” وحید خراسانی” ادامه داد : این جوان چه خبر دارد ؟ تمام این ها مستند است ، مسیحیت که این طور است ، وهابیت باطل اندر باطل است ، این ها را خارجی ها درست کرده اند ، چون دیدند در مقابل این اباطیل تورات و انجیل در دنیا پیشرفت نمی کنند ، با وجود این قرآن ، دستورات ، اخلاق و احکام ،انگلیسی ها عبدالوهاب را درست کردند ، سر می برند و فیلم می گیرند و نشان می دهند ، و دین ما را با غلظت و خشونت معرفی می کنند ، مسئولیت اول همه ما، حفظ امنیت اعتقادی است .

این مرجع معظم تقلید با تاکید بر اینکه باید جلو تبلیغات  وهابیت و بهائیت گرفته شود بیان داشت : همان طوری که مواظب هستیم دزدی ، پول کسی را نبرد ، باید مراقب باشیم که دزد ها دین مردم را نبرند .

وی گفت :بعد از حفظ امنیت اعتقادی نوبت می رسد به حفظ امنیت جانی ، بعد عرض مردم و در مرتبه چهارم حفظ امنیت مال مردم ، وظیفه نیروی انتظامی برقراری امنیت است ، اگر امنیت در این موارد تامین شد ، کار شما نور علی نور است.

حضرت آیت الله العظمی ” وحید خراسانی” با بیان اینکه مقام پلیس ، فوق تصور است اظهار داشت : اگر این امنیت را برقرار کنید بدون تامل ، اسمتان در زیر دفتر شهدای کربلاست ، اگر مردم با صلابت عقیده و ایمان ، سر به بالین گذاشتند ، آن وقت امنیت تمام است ، یعنی اجر شما و اجر شهدائی که در راه حفظ دین سینه شان را برای حفظ آیین ، مقام و مرتبه سپر می کنند ، عظیم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : حوزه علمیه قم ، اولین حوزه علمیه شیعه است ، یعنی تمام نخبگان و فضلای ممالک اسلامی هر جا شیعه است از هند ، پاکستان ، قطیف ، احساء ، امارات و خلیج همه اینجا جمع هستند ، فضلای ممالک بار سفر می بندند به قم برای درک مراتب عالیه ، این برای قم یک امتیاز است ، اینجا حرم اهل بیت (ع) است ، مرقد مطهر حضرت معصومه (س) اینجاست .

معظم له با بیان اینکه بزرگانی همچون میرزای قمی و زکریا ابن آدم که استوانه علم بود در قم است افزود : انشاء الله خدمت شما به شهر مقدس قم ، خدمتی جامع الشرایط باشد ، قدر این نعمت را بدانید ، ما نیز به شما دعا می کنیم .

حضرت آیت الله العظمی ” وحید خراسانی” در بخش دیگری از سخنان خود گفت : سعادت دنیا و آخرت در خواندن قرآن است ، همان طور که نسیم بهار ، زمین مرده را زنده می کند ، همان طور کلمات خدا که قرآن است ، دل مرده را زنده می کند ، قرآن احیاء قلوب است ، قرآن کلام الله و تجلی علم خداست ، به مسئولان برای خواندن روزانه آن سفارش کنید.

در ابتدای این دیدار سردار ” مجتبایی” فرمانده انتظامی استان قم نیز اظهار داشت : از اینکه خداوند توفیق داد در ماه ربیع الاول ، ماه عظیم و با ارزشی که میلاد پیامبر بزرگ اسلام (ص) و امام صادق (ص) در آن قرار گرفته محضر حضرتعالی شرفیاب شویم خداوند را شکرگزار هستیم .

وی ادامه داد : مسلمین جهان به برکت اسلام از جایگاه بالایی برخوردار هستند ، انقلاب ما هم که متاثر از دین اسلام بر پا شد ، خواستگاه آن از قم و علمای آن انجام و در مسیر دین اسلام و خواسته های پیامبر (ص) و ائمه حرکت می کند، انشاءالله با کمک خداوند متعال ، ائمه و تاسی از مراجع معظم تقلید و علما ، بتوانیم به هدف متعالی و آرمانی برسیم

فرمانده انتظامی استان قم افزود : نیروی انتظامی یکی از دستگاه هایی است که وظیفه بسیار مهمی از جمله تامین امنیت همه جانبه ، نظم و انظباط در جامعه ، یعنی مبارزه با بد اخلاقی ها و ظلم که جزء اهداف اولیه اسلام است و به دنبال آن است تا شرایطی فراهم کند ، مردم در یک فضای امنی و آرامی زندگی کنند.

سردار ” مجتبایی” با بیان اینکه گسترش اسلام و اخلاقیات دینی برای دشمنان اسلام سخت است و در تلاش هستند تا با مانع تراشی از گسترش آن جلوگیری کنند ادامه داد : پلیس تلاش هایی که از آن طرف مرزها و از سوی دشمنان این نظام و انقلاب صورت می گیرد ، مانند جرائم اینترنتی که قصد شان گمراه کردن افراد است ، با شجاعت و به خوبی با آن مقابله می کند.

فرمانده انتظامی استان قم گفت : استان قم از حساسیت بالایی برخوردار است ، به همین علت وظایف متولیان امنیت را سخت تر می کند ، ولی بهره گیری از ظرفیت های دینی ، مراجع معظم تقلید ،علما و مراکز دینی و تربیتی سبب شده تا بتواند در مسیر اصلی خود قرار گیرد.


نوشته شده در تاریخ ۲۸ دی ۱۳۹۱ - ساعت ۵:۰۰ ب.ظ