-وَأُقِرُّلَهُ عَلى‏ نَفْسى بِالْعُبُودِيَّةِ وَ أَشْهَدُ لَهُ بِالرُّبُوبِيَّةِ، وَأُؤَدّى ما أَوْحى بِهِ إِلَىَّ حَذَراً مِنْ أَنْ لا أَفْعَلَ فَتَحِلَّ بى مِنْهُ قارِعَةٌ لايَدْفَعُها عَنّى أَحَدٌ وَإِنْ عَظُمَتْ حيلَتُهُ وَصَفَتْ خُلَّتُهُ - لاإِلاهَ إِلاَّهُوَ - لاَِنَّهُ قَدْأَعْلَمَنى أَنِّى إِنْ لَمْ أُبَلِّغْ ما أَنْزَلَ إِلَىَّ (فى حَقِّ عَلِىٍّ) فَما بَلَّغْتُ رِسالَتَهُ، وَقَدْ ضَمِنَ لى تَبارَكَ وَتَعالَى الْعِصْمَةَ (مِنَ النّاسِ) وَ هُوَاللَّهُ الْكافِى الْكَريمُ.

-و اكنون به عبوديت خويش و پروردگارى او گواهى مى‏دهم. و وظيفه خود را در آن چه وحى شده انجام مى‏دهم مباد كه از سوى او عذابى فرود آيد كه كسى ياراى دورساختن آن از من نباشد هر چند توانش بسيار و دوستى‏اش (با من) خالص باشد - معبودى جز او نيست - چرا كه اعلام فرموده كه اگر آن‏چه (درباره‏ى على) نازل كرده به مردم نرسانم، وظيفه‏ى رسالتش را انجام نداده‏ام. و خداوند تبارك و تعالى امنيت از [آزار] مردم را برايم تضمين كرده و البته كه او بسنده و بخشنده است.

گلزار سعادت

مقدمه

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدالله رب العالمین و الصلاه و السلام علی سید الانبیاء و المرسلین محمد بن عبدالله صلی الله علیه و علی اله الطیبین الطاهرین الائمه المعصومین و لعنه الله علی اعدائهم اجمعین

حمد و سپاس بی کران پروردگار بزرگ و خداوند منان را که بر این بنده ذلیل و شرمنده و گناهکار منت گزارد و مورد الطاف خود قرار داد و به توسل و توجه محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله موفق شدم “کتاب خصایص الائمه” و “میزان انسانیت از دیدگاه قرآن و عترت” و “کتاب آیات الولایه” و “کتاب آیات البرائه” و کتاب نسبتا مختصری به نام نور ولایت قبله العارفین امیرالمومنین علیه السلام بنویسم که بحمدالله تمام اینها چاپ شده و در دسترس دوستان و شیعیان امیرالمومنین علیه السلام قرار گرفته . در سال ۱۳۷۷ه.ق موفق شدم کتابی تالیف و جمع آوری کنم که از مطالب سودمند و عبرت آمیز و مواعظ و حکایات پرفائده و نکته های تاریخی و لطیفه های دلنشین که مورد استفاده و بهره مند شدن اکثر طبقات از وعاظ محترم و اهل منبر ، تجار و کسبه و اهل فضل و عوام باشد تمام مطالب آن را با ذکر کتاب و شماره صفحه و آدرس صحیح آوردم و اسم کتاب را – گلزار سعادت – گزاردم امید است به توفیق پروردگار مورد پسند اهل ذوق و مطالعه قرار گیرد و حقیر را به ذکر یک صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم یاد فرمایند.

ضمنا در حدود دوازده صفحه اشعاری از مرحوم سلطان الشعراء (صائب تبریزی) و فصیح الزمان شیرازی و شیخ بهائی رضی الله عنه و غیر آنها را به تناسب مطالب کتاب نقل نمودم که البته اشعار پر مغز ، ادبی و دارای تشبیهات عالی می باشد . در خاتمه توفیق مطالعه و خواندن این کتاب رابرای رفقا و برادران دینی و دوستان امیرالمومنین و ائمه معصومین علیهم السلام از خداوند بزرگ خواهانم .

ارادتمند و خادم دوستان امیرالمومنین و

 ائمه معصومین علیهم السلام

سید باقر محمدی نسب (محمدی) قزوینی

 


نوشته شده در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲:۳۹ ق.ظ