-مَعاشِرَالنّاسِ، ما قَصَّرْتُ فى تَبْليغِ ما أَنْزَلَ اللَّهُ تَعالى إِلَىَّ، وَ أَنَا أُبَيِّنُ لَكُمْ سَبَبَ هذِهِ الْآيَةِ: إِنَّ جَبْرئيلَ هَبَطَ إِلَىَّ مِراراً ثَلاثاً يَأْمُرُنى عَنِ السَّلامِ رَبّى - وَ هُوالسَّلامُ - أَنْ أَقُومَ فى هذَا الْمَشْهَدِ فَأُعْلِمَ كُلَّ أَبْيَضَ وَأَسْوَدَ: أَنَّ عَلِىَّ بْنَ أَبى طالِبٍ أَخى وَ وَصِيّى وَ خَليفَتى (عَلى‏ أُمَّتى) وَالْإِمامُ مِنْ بَعْدى، الَّذى مَحَلُّهُ مِنّى مَحَلُّ هارُونَ مِنْ مُوسى‏ إِلاَّ أَنَّهُ لانَبِىَّ بَعْدى وَهُوَ وَلِيُّكُمْ بَعْدَاللَّهِ وَ رَسُولِهِ،

-هان مردمان! آن‏چه بر من فرود آمده در تبليغ آن كوتاهى نكرده‏ام و حال برايتان سبب نزول آيه را بيان مى‏كنم: همانا جبرئيل سه مرتبه بر من فرود آمد از سوى سلام، پروردگارم - كه تنها او سلام است - فرمانى آورد كه در اين مكان به‏پا خيزم و به هر سفيد و سياهى اعلام كنم كه علىّ‏بن ابى‏طالب برادر، وصى و جانشين من در ميان امت و امام پس از من بوده.جايگاه او نسبت به من به‏سان هارون نسبت به موسى است، ليكن پيامبرى پس از من نخواهد بود او (على) صاحب اختيارتان پس از خدا و رسول است.

حضرت آیت‌الله وحید خراسانی: کفر و الحاد برای فشار به شیعیان وارد عمل شده‌اند

به گزارش شفقنا :

یکی از مراجع تقلید در قم با اشاره به همکاری الحاد و کفر در تخریب قبر حجر بن عدی، گفت: این کار برای فشار به شیعیان صورت گرفته است؛ قبر کسی تخریب شد که دعایش در درگاه خداوند رد نمی‌شد.

به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، حضرت آیت‌الله العظمی حسین وحید خراسانی امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با بیان اینکه معاویه منشأ ضلالت در اسلام بود اظهار کرد: او به جایی رسید که از بیت‌المال مسلمانان به محدثان و مورخان پول داد تا به جعل حدیث بپردازند.

او افزود: معاویه از محدثان خواست آیات قرآن را در شأن ابن ملجم بنگارند؛ معاویه همان شخصی است که حجر بن عدی را به شهادت رساند، همان کسی که کفر و الحاد با همکاری یکدیگر قبر او را در دمشق ویران کردند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه این حقایق باید به گوش عالمیان برسد گفت: ابن اثیر که شخصیتی بزرگ در علم رجال است و همه مذاهب اسلامی او را قبول دارند حقایق تاریخ را در آن دوره نوشته است.

او ادامه داد: از اینجا روشن می‌شود که وهابیت چه معنایی دارد؛ کفری در لباس اسلام، الحادی در صورت ایمان. در تاریخ است که وقتی عایشه در مجلس معاویه حاضر شد معاویه به او سلام کرد اما عایشه با پرخاش نسبت به کشتن حجر بن عدی اعتراض کرد.

آیت‌الله وحید خراسانی با بیان اینکه معاویه در جواب به عایشه گفت برای مصلحت اسلام این کار را کرده است، افزود: ابن اثیر می‌گوید عایشه به معاویه گفت کسی را کشتی که پیغمبر اسلام(ص) در مورد او فرمود حجر بن عدی و یاران او کشته می‌شوند، کسانی هستند که جزو عبادالله محسوب می‌شوند.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم بیان داشت: سوال اینجاست که آیا وهابیت دروغین قدرت دارد جواب این عمل خود را بدهد یا خیر؟

او افزود: وقتی خبر شهادت حجر به عبدالله بن عمر رسید او صیحه‌ای کشید زیرا او دارای جایگاه والایی در میان مسلمانان بود؛ امروز باید پرسید قبر چه کسی ویران شده است.

آیت‌الله وحید خراسانی با بیان اینکه فتوای ابوحنیفه، ابن حنبل و دیگر سران مذاهب اهل سنت خلاف این کاری است که امروز صورت گرفته است گفت: وقتی عامل معاویه در خراسان خبر شهادت حجر را شنید دست به دعا برداشت و گفت خدایا اگر خیر من پس از شهادت این مرد این است که بمیرم جانم را بگیر و در همان مجلس مرد.

این مرجع تقلید شیعیان، خاطرنشان کرد: در زمان شهادت امیرمومنان(ع) حجر بر بالین ایشان حاضر بود و در پاسخ به سوال امام گفته بود اگر قطعه قطعه شوم و در آتش مرا بسوزانند باز هم دست از تو بر نمی‌دارم و حضرت علی(ع) هم در حق او دعایی کرد که فرد دیگری به آن نمی‌رسد با این مضمون که هیچ خیری در دنیا نماند مگر اینکه تو آن را انجام بدهی و دیگر اینکه دستش به هر دعایی بلند می‌گشت رد نمی‌شد.

آیت‌الله وحید خراسانی فرا رسیدن لیلة‌الرغائب را مورد توجه قرار داد و افزود: امروز همه ما وظیفه داریم برای شیعیان سوریه و بحرین و همه جهان دعا کنیم تا شر کفار و ملحدان از سر آنها کوتاه شود.

انتهای پیام


نوشته شده در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱:۰۸ ب.ظ