-وَقَدْ أَنْزَلَ اللَّهُ تَبارَكَ وَ تَعالى‏ عَلَىَّ بِذالِكَ آيَةً مِنْ كِتابِهِ (هِىَ): (إِنَّما وَلِيُّكُمُ‏اللّهُ وَ رَسُولُهُ وَالَّذينَ آمَنُواالَّذينَ يُقيمُونَ الصَّلاةَ و وَيُؤْتونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ)، وَ عَلِىُّ بْنُ أَبى طالِبٍ الَّذى أَقامَ الصَّلاةَ وَ آتَى‏الزَّكاةَ وَهُوَ راكِعٌ يُريدُاللَّهَ عَزَّوَجَلَّ فى كُلِّ حالٍ.

-و پروردگارم آيه‏اى بر من نازل فرموده كه: «همانا ولى، صاحب اختيار و سرپرست شما، خدا و پيامبر او و ايمانيانى هستند كه نماز به‏پا مى‏دارند و در حال ركوع زكات مى‏پردازند.» و هر آينه علىّ‏بن ابى‏طالب نماز به‏پا داشته و در ركوع زكات پرداخته و پيوسته خداخواه است.

عزاداری محبان عقیله العرب در زینبیه و مرقد مطهر این بانوی اسلام + تصاویر

صدها تن از زائران، عاشقان و محبان اهل بیت از کشورهای عراق، سوریه و افغانستان، به مناسبت سالروز وفات حضرت زینب سلام‌الله علیها از شب گذشته تاکنون در حرم این بانوی بزرگوار به عزاداری می‌پردازند.

به گزارش فارس، همزمان با سالزور وفات حضرت زینب کبری (س) پیام ‌آور دشت کربلا، جمعی از محبان آن حضرت در زینبیه و مرقد مطهر این بانوی اسلام به عزاداری پرداختند.

صدها تن از زائران ساکنان منطقه زینبیه در حومه دمشق، از سوری‌ و عراقی گرفته تا افغان‌ها در حرم مطهر به عزاداری پرداختند.

اما همانگونه که در تصاویر نیز نشان داده شده است، هیئتی چند صد نفره از نجف اشرف میهمانان ویژه بانو زینب کبری هستند . جمعیتی که با وجود تهدید های مستقیم و غیر مستقیم، و شلیک های پیاپی گلوله های خمپاره از اطراف حرم، در روزهای گذشته نوه پیامبر بزرگ اسلام را در شب وفاتش تنها نگذاشتند.


نوشته شده در تاریخ ۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱:۴۱ ب.ظ