-وَقَدْ أَنْزَلَ اللَّهُ تَبارَكَ وَ تَعالى‏ عَلَىَّ بِذالِكَ آيَةً مِنْ كِتابِهِ (هِىَ): (إِنَّما وَلِيُّكُمُ‏اللّهُ وَ رَسُولُهُ وَالَّذينَ آمَنُواالَّذينَ يُقيمُونَ الصَّلاةَ و وَيُؤْتونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ)، وَ عَلِىُّ بْنُ أَبى طالِبٍ الَّذى أَقامَ الصَّلاةَ وَ آتَى‏الزَّكاةَ وَهُوَ راكِعٌ يُريدُاللَّهَ عَزَّوَجَلَّ فى كُلِّ حالٍ.

-و پروردگارم آيه‏اى بر من نازل فرموده كه: «همانا ولى، صاحب اختيار و سرپرست شما، خدا و پيامبر او و ايمانيانى هستند كه نماز به‏پا مى‏دارند و در حال ركوع زكات مى‏پردازند.» و هر آينه علىّ‏بن ابى‏طالب نماز به‏پا داشته و در ركوع زكات پرداخته و پيوسته خداخواه است.

توصیه های مهم آیت الله العظمی وحید خراسانی-مد ظله- به مناسبت ماه های شعبان و رمضان

آیت الله العظمی وحید خراسانی-مد ظله العالی- امروز (۱۳۹۲/۰۳/۰۸) در درس تفسیر با اشاره به روایت: عالمی که از علم او منتفع شوند افضل است از عبادت هفتاد هزار عابد، به مسؤولیت سنگین روحانیون اشاره کرده، فرمودند: بر کسانی که در دوره سال در دین تفقه کرده اند، آیا با چنین مسؤولیتی، در حفظ ایتام اهل بیت علیهم السلام از شبهات و صیانت آنان در برابر لغزشهای اعتقادی چه ایجاب می کند؟

سپس ایشان ضمن نقل روایتی در ذیل آیه وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنْفِقُونَ فرمودند: وظیفه فرد فرد شما تحکیم عقاید ، تهذیب اخلاق و تعلیم احکام است، این سه را منتشر کنید و حداکثر استفاده را برای روز حسرت کبری ببرید.

معظم له در ادامه راه و روش هدایت و تبلیغ دین را بیان کرده، فرمودند: فقط دو کلمه باید هدف باشد: یکی خدا و یکی راه خدا. تمسک کنید به قرآن که بهار دلهاست و به امام زمان که روح قرآن است. مردم را با خدا آشنا کنید و آیاتش را بر آنان بخوانید و امام زمان علیه السلام را بشناسید و به مردم بشناسانید.

آیت الله العظمی وحید خراسانی-مد ظله العالی- به یکی از روشهای شناختن امام زمان علیه السلام اشاره نموده، فرمودند: زیارات این امام را بخوانید و بفمید و به مردم بفهمانید که امام زمان کیست.

سپس معظم له یکی از زیارات آن امام را قرائت کردند و به مقامات و صفات ویژه آن حضرت اشاره نمودند.

آیت الله العظمی وحید خراسانی-مد ظله العالی- در پایان، کار بزرگ علامه حلی- رحمه الله- و تشرف او به محضر مقدس حضرت ولی عصر-عجل الله تعالی فرجه الشریف- را نقل کردند و فرمودند: نام او را احیاء کنید، باشد که گوشه چشمی به من و تو بکند و اگر اینجور کار کنید مورد عنایت او واقع می شوید.


نوشته شده در تاریخ ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲:۴۱ ب.ظ