-اَلْحَمْدُلِلَّهِ الَّذى عَلا فى تَوَحُّدِهِ وَدَنا فى تَفَرُّدِهِ وَجَلَّ فى سُلْطانِهِ وَعَظُمَ فى اَرْكانِهِ، وَاَحاطَ بِكُلِّ شَىْ‏ءٍ عِلْماً وَ هُوَ فى مَكانِهِ وَ قَهَرَ جَميعَ الْخَلْقِ بِقُدْرَتِهِ وَ بُرْهانِهِ، حَميداً لَمْ يَزَلْ، مَحْموداً لايَزالُ (وَ مَجيداً لايَزولُ، وَمُبْدِئاً وَمُعيداً وَ كُلُّ أَمْرٍ إِلَيْهِ يَعُودُ).

-ستايش خداى راسزاست كه در يگانگى‏اش بلند مرتبه و در تنهايى‏اش به آفريدگان نزديك است؛ سلطنتش پرجلال و در اركان آفرينش‏اش بزرگ است. ب‏آن‏كه مكان گيرد و جابه ‏جا شود، بر همه چيز احاطه دارد و بر تمامى آفريدگان به قدرت و برهان خود چيره است.همواره ستوده بوده و خواهد بود و مجد و بزرگىِ او را پايانى نيست. آغاز و انجام از او و برگشت تمامى امور به سوى اوست.

شهادت و زخمی شدن ده ها شیعه در پیشاور پاکستان

به گزارش «شیعه نیوز»، در حمله به یک مسجد در حومه شهر پیشاور پاکستان ۱۵ تن شهید و ۲۷ تن دیگر زخمی شدند.براساس این گزارش، مسلمانان شیعه برای برگزاری نماز جمعه در مسجد «مدرسه حسینیه» منطقه چمکنی شهر جمع شده بودند که یک فرد مسلح وارد مسجد شد و شروع به تیراندازی به نماز گزاران کرد سپس فردی که مواد منفجره به خود بسته بود خود را در میان جمعیت منفجر کرد.

به گزارش خبرنگار ابنا، در این انفجار «سیدمحمد مهدی حسینی» نوه علامه شهید سید عارف حسین حسینی به شهادت رسید و برادر وی نیز به شدت زخمی شده است.همچنین «ولی الله» یکی از فعالان شیعه که سال گذشته دو عامل انتحاری را به هلاکت رسانده بود نیز در این حمله انتحاری شهید شد. بر اثر این اقدام تروریستی تا کنون ۱۵ تن شهید و ۲۷ تن دیگر زخمی شده اند و احتمال افزایش تلفات وجود دارد.این مسجد سال گذشته نیز مورد حمله قرار گرفته بود و ادامه این حملات فرقه ای واقعا برای پاکستان نگران کننده است.

انفجار بمب، افزایش خشونت ها و قتل های هدفمند در کراچی طی روزها و ماههای گذشته افزایش چشمگیری داشته است به طوری که در سال ۲۰۱۲ بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر قربانی عملیات تروریستی اعضای گروههای غیرقانونی در این شهر به عنوان بزرگترین شهر اقتصادی پاکستان، شدند.


نوشته شده در تاریخ ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۹:۰۸ ق.ظ