-وَأُقِرُّلَهُ عَلى‏ نَفْسى بِالْعُبُودِيَّةِ وَ أَشْهَدُ لَهُ بِالرُّبُوبِيَّةِ، وَأُؤَدّى ما أَوْحى بِهِ إِلَىَّ حَذَراً مِنْ أَنْ لا أَفْعَلَ فَتَحِلَّ بى مِنْهُ قارِعَةٌ لايَدْفَعُها عَنّى أَحَدٌ وَإِنْ عَظُمَتْ حيلَتُهُ وَصَفَتْ خُلَّتُهُ - لاإِلاهَ إِلاَّهُوَ - لاَِنَّهُ قَدْأَعْلَمَنى أَنِّى إِنْ لَمْ أُبَلِّغْ ما أَنْزَلَ إِلَىَّ (فى حَقِّ عَلِىٍّ) فَما بَلَّغْتُ رِسالَتَهُ، وَقَدْ ضَمِنَ لى تَبارَكَ وَتَعالَى الْعِصْمَةَ (مِنَ النّاسِ) وَ هُوَاللَّهُ الْكافِى الْكَريمُ.

-و اكنون به عبوديت خويش و پروردگارى او گواهى مى‏دهم. و وظيفه خود را در آن چه وحى شده انجام مى‏دهم مباد كه از سوى او عذابى فرود آيد كه كسى ياراى دورساختن آن از من نباشد هر چند توانش بسيار و دوستى‏اش (با من) خالص باشد - معبودى جز او نيست - چرا كه اعلام فرموده كه اگر آن‏چه (درباره‏ى على) نازل كرده به مردم نرسانم، وظيفه‏ى رسالتش را انجام نداده‏ام. و خداوند تبارك و تعالى امنيت از [آزار] مردم را برايم تضمين كرده و البته كه او بسنده و بخشنده است.

مفتی شرابخوار و خواننده زن

انتشار عکس یادگاری شیخ “محمد العریفی”‌ چهره سرشناس وهابی عربستان سعودی با “احلام” خواننده اماراتی تبار، افکار عمومی جهان عرب را غافلگیر کرد.

این عکس به طور گسترده در فضای مجازی و صفحات سایت های اجتماعی جهان عرب منتشر شده و بهانه ای شده تا کاربران عرب انتقادات فراوانی به فرقه انحرافی وهابیت بکنند.
گفتنی است این اولین باری نیست که العریفی باعث به وجود آمدن جنجال در جهان عرب شده است. چندی پیش نیز وی با صدور فتوایی از جوانان عرب خواست تا برای مبارزه علیه حکومت “بشار أسد” رئیس جمهور سوریه به این کشور سفر کنند اما بعد از چند روز تصاویر خوشگذرانی وی در خیابان های لندن در فضای مجازی منتشر شد و موجب انتقادات شدید از وی گردید.
او همچنین با صدور فتوایی از دختران و زنان عرب خواست تا برای “جهاد نکاح” یعنی تن فروشی به جنگجویان مسلح به سوریه سفر کنند. بر اساس فتوای او حتی زنان شوهردار هم جایز است که برای “جهاد نکاح” به سوریه بروند!
این فتوای وی نیز جنجال آفرید و برخی منتقدانش خطاب به او گفتند:‌ اگر راست می گوید، برای اثبات حسن نیتت، اول دختر، خواهر و همسرش را برای “جهاد نکاح” به سوریه بفرستد.

اما جنجال دیگری که “العریفی” آفرید، انتشار تصویر حضورش در ضیافتی بود که در آن مشروبات الکلی سرو می شد. کاربران عرب بعد از انتشار آن تصویر، وی را “مفتی شرابخوار”‌ نامیدند.

منبع : شیعه انلاین


نوشته شده در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۹ ب.ظ