-وَكُلُّ ذالِكَ لايَرْضَى اللَّهُ مِنّى إِلاّ أَنْ أُبَلِّغَ ما أَنْزَلَ اللَّهُ إِلَىَّ (فى حَقِّ عَلِىٍّ)، ثُمَّ تلا: (يا أَيُّهَاالرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ - فى حَقِّ عَلِىٍّ - وَ انْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَاللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النّاسِ).

-با اين حال خداوند از من خشنود نخواهد گشت مگر اين‏كه آن چه در حق على فروفرستاده به گوش شما برسانم. سپس پيامبر صلّى اللّه عليه و آله چنين خواند: «اى پيامبر ما! آن‏چه از سوى پروردگارت بر تو نازل شده - در حق على - ابلاغ كن وگرنه كار رسالتش را انجام نداده‏اى. و البته خداوند تو را از آسيب مردمان نگاه مى‏دارد.»

تعویض پرچم گنبد حرم حضرت اباعبدالله (ع)

تعویض پرچم

در شب نخست از ماه محرم الحرام۱۴۳۴ (ه.ق)، پرچم گنبد امام حسین علیه السلام و گنبد حضرت عباس علیه السلام در کربلا از رنگ قرمز به رنگ سیاه تغییر یافت. این تغییر پرچم هر ساله در چنین شبی همراه با عزاداری با شکوهی برگزار می شود.

بعد از نماز مغرب و عشاء مراسم تعویض پرچم حرم حسینی در ساعت ۱۸ به وقت کربلا با قرائت قرآن و ذکر مصائب امام حسین علیه السلام با حضور خیل شیعیان عاشق از کشورهای مختلف جهان آغاز شد و تا ساعت ۱۹ به طول انجامید و پس از آن مراسم تعویض پرچم حرم حضرت عباس علیه السلام صورت گرفت.


نوشته شده در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۱ - ساعت ۱:۱۴ ب.ظ