-أَحْمَدُهُ كَثيراً وَأَشْكُرُهُ دائماً عَلَى السَّرّاءِ والضَّرّاءِ وَالشِّدَّةِ وَالرَّخاءِ، وَأُومِنُ بِهِ و بِمَلائكَتِهِ وكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ. أَسْمَعُ لاَِمْرِهِ وَاُطيعُ وَأُبادِرُ إِلى‏ كُلِّ مايَرْضاهُ وَأَسْتَسْلِمُ لِماقَضاهُ، رَغْبَةً فى طاعَتِهِ وَ خَوْفاً مِنْ عُقُوبَتِهِ، لاَِنَّهُ اللَّهُ الَّذى لايُؤْمَنُ مَكْرُهُ وَلايُخافُ جَورُهُ.

-او را ستايش فراوان و سپاس جاودانه مى‏گويم برشادى و رنج و بر آسايش و سختى و به او و فرشتگان و نبشته‏ها و فرستاده‏هايش ايمان داشته، فرمان او را گردن مى‏گذارم و اطاعت مى‏كنم و به سوى خشنودى او مى‏شتابم و به حكم او تسليمم؛ چرا كه به فرمانبرى او شايق و از كيفر او ترسانم. زيرا او خدايى است كه كسى از مكرش در امان نبوده و از بى‏عدالتيش ترسان نباشد (زيرا او را ستمى نيست).

هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی نسبت به تحرکات وهابیت در ایران: مقامات بالا هم اکنون تدبیری بیندیشند

به گزارش بخش خبری حقایق به نقل از شفقنا حضرت آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی امروز در جمع دست‌اندرکاران کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) با بیان اینکه تحرکاتی از سوی وهابی‌ها در نقاط مختلف ایران شروع شده است اظهار کرد: آنها با سرعت برنامه‌های خود را اجرایی می‌کنند و اگر سرچشمه این تحرکات داخلی بود شاید چندان اهمیت نداشت ولی به یقین منشأ این کارها از خارج از کشور است.
او افزود: وهابی‌ها احساس می‌کنند شیعیان مناطق مختلف خاورمیانه را در اختیار گرفته و ایران هم نظامی شیعی را تشکیل داده ولو حقوق اهل سنت را به طور کامل در اختیارشان می‌گذارد.
این مرجع تقلید با بیان اینکه وهابی‌ها امروز به وحشت افتاده و به دست و پا زدن مشغول هستند گفت: آنها برای اینکه کانون اصلی تشیع یعنی ایران را در هم بشکنند به دنبال برنامه‌هایی مانند تغییر بافت جمعیتی و افزایش سنی‌ها و نیز خرید زمین‌های شیعیان هستند و علاوه بر این اماکن تجاری را نیز خریداری می‌کنند.
او ادامه داد: وهابی‌ها در کنار این فعالیت‌ها فشارهایی را به اقلیت شیعیان در برخی مناطق وارد می‌کنند تا آنها از شهر و دیارشان مهاجرت کنند و پشتیبانی همه اینها از سوی کشورهای خارجی صورت می‌گیرد.
آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه اینگونه اقدامات برای نظام اسلامی خطرناک است تصریح کرد: وهابی‌ها رابطه تنگاتنگی با اسرائیل پیدا کرده‌اند و نتیجه کار به سود رژیم اشغالگر قدس خواهد بود.
استاد برجسته حوزه علمیه قم عنوان داشت: به مقامات بالا هم گفته‌ام که اگر تدبیری برای این مسائل اندیشیده نشود شاید کار به جایی برسد که نتوان اقدامی انجام داد؛ شبیه این مسائل در مشهد و اطراف این شهر نیز دیده شده به طوری که وهابی‌ها و سنی‌ها در حال خرید مناطق مسکونی و زمین‌های مختلف هستند.
او با بیان اینکه اینگونه اقدامات در شهرهایی چون شیراز و ارومیه هم وجود دارد گفت: کارگروهی باید ابعاد مختلف مسأله را از روی اسناد و آمار بررسی کند و پس از آن فکری اساسی برای مقابله با وهابی‌ها بشود زیرا بن‌بستی در این زمینه وجود ندارد و تنها نیازمند تلاش و تدبیر هستیم.
آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به برگزاری کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) خاطرنشان کرد: این کار یکی از اقداماتی است که می‌توان در مقابل وهابی‌ها انجام داد زیرا چنین کنگره‌ای وسیله‌ای برای نشر مکتب اهل بیت(ع) محسوب می‌شود؛ این کار بسیار خوب و برای منطقه و کشور برکاتی به همراه خواهد داشت.
این مرجع تقلید گفت: اگر یک ریال در راه ترویج مبانی تشیع هزینه شود کمک به امنیت و اقتدار نظام اسلامی خواهد بود و هرچه در این باره خرج شود کم است؛ در این زمینه باید از کارشناسان خبره و صاحب نفوذ بهره گرفته شود و این اندیشه هم حاکم باشد که قرار است بحث‌های منطقی بشود و دعوایی در کار نیست.
او با اشاره به برگزاری کنگره خطر وهابیت تکفیری برای اسلام و مسلمین و بشریت در سال آینده بیان داشت: راهکارهای منطقی برون‌رفت از این مشکل هم مورد واکاوی قرار خواهند گرفت و پیش‌ همایشی هم با استقبال گسترده اهل سنت در قم برگزار شده است.
آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه شبکه‌های وهابی با شایعه‌سازی اینگونه القا کردند که مراجع قم می‌خواهند اهل سنت را بکوبند گفت: این حرف دروغ است زیرا از علمای سنی مذهب دعوت کردیم که در پیش جلسه ما شرکت کنند و آنها هم در همان نشست سخنرانی داشتند.
استاد خارج فقه حوزه علمیه قم شایعه تکفیری بودن شیعیان را مورد توجه قرار داد و افزود: هر کس به دنبال حقیقت است رساله‌های مراجع تقلید شیعه را بخواند و ببیند که ما تنها خوارج و ناصبی‌ها را کافر می‌دانیم.
او با تاکید بر ابهام‌زدایی و دروغ‌زدایی از شایعات وهابی‌ها عنوان داشت: کتابی توسط شش نفر عالم اهل سنت نوشته شده که تهمت‌های فراوانی در آن نسبت به شیعیان نگاشته شده است.


نوشته شده در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۷:۱۶ ب.ظ