-لَهُ الْإِحاطَةُ بِكُلِّ شَىْ‏ءٍ، والغَلَبَةُ على كُلِّ شَى‏ءٍ والقُوَّةُ فى كُلِّ شَئٍ والقُدْرَةُ عَلى‏ كُلِّ شَئٍ وَلَيْسَ مِثْلَهُ شَىْ‏ءٌ. وَ هُوَ مُنْشِئُ الشَّىْ‏ءِ حينَ لاشَىْ‏ءَ دائمٌ حَىٌّ وَقائمٌ بِالْقِسْطِ، لاإِلاهَ إِلاَّ هُوَ الْعَزيزُالْحَكيمُ.

-اوراست فراگيرى و چيرگى بر هر هستى. نيروى آفريدگان از او و توانايى بر هر پديده ويژه اوست. او را همانندى نيست و هموست ايجادگر هر موجود در تاريكستان لاشَى‏ء، جاودانه و زنده و عدل‏گستر؛ جز او خداوندى نباشد و اوست ارجمند و حكيم.

آیت ‌الله العظمی وحید خراسانی: از ما حساب خواهند کشید که شما با خون سید الشهداء(ع) چه کردید؟

به گزارش بخش خبری حقایق به نقل از شفقنا، حضرت آیت‌الله العظمی وحید خراسانی در بیست و پنجمین اجلاسیه اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم با حضور بیش از هفتصد تن از اساتید سطوح عالی و خارج در فاطمیه دفترشان برگزار شد، اظهار داشتند: اگر حقایق مذهب شیعه بر مردم روشن شود، ریشه تمام افکار انحرافی را می‌کند.

حضرت آیت ‌الله العظمی وحید خراسانی حل معضل جریان‌های تکفیری را در سوره “عصر” دانستند و اظهار داشتند: طبق این سوره مبارکه، تمام بشریت در خسران و ضرر هستند مگر کسانی که اولا ایمان آورده‌اند و عمل صالح انجام داده‌اند که اشاره به بعد فردی دارد و ثانیا یکدیگر را به حق و صبر سفارش می‌کنند که به جنبه اجتماعی اشاره دارد.

ایشان افزودند: عمل به این سوره به همان ترتیبی که آمده دنیا را منقلب می‌سازد؛ یعنی اول باید از خود شروع کنیم و بعد دیگران را به حق و صبر دعوت کنیم و علت اثر نکردن حرف‌ها این است که به دو امر نخستین عمل نشده است.

این مرجع تقلید به جایگاه رفیع و رسالت سنگین اساتید حوزه علمیه اشاره کردند و گفتند: شما اساتید فقه هستید و در ابتدا بایستی جایگاه فقه را بشناسید؛ فقه مذهب شیعه غوغایی از معرفت است و متصدیان آن شمایید.

حضرت آیت‌الله وحید خراسانی با اشاره به روایتی از حضرت امام حسن عسکری(ع) اظهار داشتند: کسی که از امام خویش جدا شده است، از کسی که پدرش را از دست داده، یتیم‌تر و کفالت از او والاتر است و کار شما کفالت این ایتام است و طبق این حدیث شریف هر یک از علمای امت که یکی از این یتیمان را از حیرت جهالت نجات بخشد در عرش اعلی همنشین پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) است.

ایشان افزودند: اگر حقایق مذهب شیعه بر مردم روشن شود، ریشه تمام افکار انحرافی را می‌کند، ولی قرآن و ائمه معصومین محجوب به اوهام و اعمال ما هستند.

این مرجع تقلید حکومت حضرت علی(ع) را حکومت واقعی اسلامی معرفی کردند که دنیا را منقلب می‌کند و اضافه کردند: با وجود اینکه تمام جهان آفرینش در اختیار امیر مومنان بود، خوراکشان سه لقمه نان جو با نمک بود و می‌فرمودند: این طعام را می‌خورم تا مبادا کسی در حجاز و یمامه باشد که سفره من از او رنگین‌تر باشد. سپهسالارش، مالک اشتر هم وقتی مورد بی‌احترامی قرار می‌گیرد، به مسجد می‌رود و برای شخص توهین‌کننده طلب آمرزش می‌کند.

حضرت آیت‌الله العظمی وحید خراسانی حوزه علمیه را متعلق به خدا و امام زمان(عج) دانستند و افزودند: حوزه به هیچ شخص و شخصیت و سیاستی تعلق ندارد و باید فانی در خدا و امام زمان (عج) باشد، راه این است و همه مورد حساب دقیق قرار می‌گیرید.

ایشان در پایان اظهار داشتند: از ما حساب خواهند کشید که شما با خون سید الشهداء(ع) چه کردید؟ همان امامی که طبق روایتی از امام صادق(ع) هیچ ملکی در آسمان و هیچ پیامبری نیست مگر اینکه آرزو دارد خداوند به او اجازه زیارت قبر امام حسین(ع) را بدهد. خون سید الشهداء ریخته شد تا این دین و مذهب باقی بماند.


نوشته شده در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۲ - ساعت ۶:۳۲ ب.ظ