-اَلْحَمْدُلِلَّهِ الَّذى عَلا فى تَوَحُّدِهِ وَدَنا فى تَفَرُّدِهِ وَجَلَّ فى سُلْطانِهِ وَعَظُمَ فى اَرْكانِهِ، وَاَحاطَ بِكُلِّ شَىْ‏ءٍ عِلْماً وَ هُوَ فى مَكانِهِ وَ قَهَرَ جَميعَ الْخَلْقِ بِقُدْرَتِهِ وَ بُرْهانِهِ، حَميداً لَمْ يَزَلْ، مَحْموداً لايَزالُ (وَ مَجيداً لايَزولُ، وَمُبْدِئاً وَمُعيداً وَ كُلُّ أَمْرٍ إِلَيْهِ يَعُودُ).

-ستايش خداى راسزاست كه در يگانگى‏اش بلند مرتبه و در تنهايى‏اش به آفريدگان نزديك است؛ سلطنتش پرجلال و در اركان آفرينش‏اش بزرگ است. ب‏آن‏كه مكان گيرد و جابه ‏جا شود، بر همه چيز احاطه دارد و بر تمامى آفريدگان به قدرت و برهان خود چيره است.همواره ستوده بوده و خواهد بود و مجد و بزرگىِ او را پايانى نيست. آغاز و انجام از او و برگشت تمامى امور به سوى اوست.

تخریب مساجد شیعیان در بحرین توسط آل سعود و خلیفه

تخریب مساجد شیعیان در بحرین توسط آل سعود و خلیفه

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «BahrainRights»، مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد: اوایل ماه جاری میلادی ۴ مسجد شیعی از سوی رژیم آل خلیفه تخریب شدند که این مساجد اولین بار در جریان انقلاب سال ۲۰۱۱ تخریب شده بودند و در حال طی کردن مراحل بازسازی بودند.

بولدوزرهای رژیم آل خلیفه، ۱۱ آذرماه، ۴ مسجد متعلق به شیعیان در شهر «حمد» را برای بار دوم بدون صدور هیچ‌گونه اطلاعیه‌ای برای مردم و شهرداری‌ آن منطقه، تخریب کردند.

این چهار مسجد که در حال بازسازی بودند جزء ۳۵ مسجدی هستند که از سال گذشته تاکنون، در درگیری‌های به‌وجود آمده در بحرین و تظاهرات‌های دمکراسی‌خواهی در این کشور تخریب شده‌اند.

گرچه دولت بحرین قول داده بود که این مساجد تخریب شده را بازسازی کند، اما پس از آغاز بازسازی این مساجد توسط شهروندان، مجدداً توسط مأموران رژیم بحرین تخریب شد.

مسجد امام سجاد(ع)، مسجد فدک الزهرا(س)، مسجد ابوطالب و مسجد امام حسن عسگری(ع)، چهار مسجدی هستند که مجدداً توسط رژیم بحرین تخریب شدند.

اگرچه کنار مسجد امام سجاد(ع) تابلویی نصب شده بود که در آن وزارت دادگستری بحرین و سازمان وقف جعفری بازسازی این مسجد را اعلام کرده‌ بودند اما بولدوزرهای دولتی بدون توجه به این اعلان، دیوارهای مسجد تحت بازسازی را پایین ریختند.

مرکز حقوق بشر بحرین معتقد است که تخریب دوباره مساجد تحت بازسازی، نقض قانون آزادی دین و نشان‌دهنده عدم اهمیت اجرای قوانین حقوق بشر برای رژیم بحرین است و این اقدام بخشی از تبعیض سیستماتیک این رژیم علیه شهروندان شیعه است.

در این راستا مرکز حقوق بشر بحرین از مقامات بحرینی خواست تا به سرعت حمله به مساجد و مراکز عبادی شیعیان و همچنین تبعیض سیستماتیک علیه آزادی‌های دینی شیعیان را متوقف کنند.

 


نوشته شده در تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۹۱ - ساعت ۷:۰۹ ب.ظ